- o nás -

Home

Novinky

O nás

Plemeno

Kocúr

Mačky

Kastráti

Mačiatka

Galeria

Odchovy

Linky

Kontakt

Guestbook

 

 


Vitajte na stránke Royal Devons*SK

Ja a môj partner sme vždy mali doma zvieratká, od malička. Mali sme väčšinou psov, ale aj mačky, korytnačky alebo škrečkov. Páčia sa nám hlavne veľké plemená psov ako sú kólia alebo rotvajler. Keďže teraz bývame v 3 izbovom byte v meste, nemôžeme si dovoliť chovať tieto veľké plemená psov. Dlho nám chýbalo v byte domáce zvieratko, až kým sme sa nestretli s mačkami plemena Devon Rex. Od toho momentu sme vedeli, že sme našli vhodného domáceho miláčika pre nás. 

Náš prvý Devon Rex, čierna bodková  mačička Alaya, k nám prišla v októbri 2008 z Poľska. Od toho momentu sa všetko u nás doma zmenilo. Je to úžasné mať mačičku DRX. Milujem ich super osobnosť, to ako rozprávajú svojou mačacou rečou, ako milujú skákať, hrať sa a predvádzať. Neskôr sme začali zvažovať nejakého kamaráta na hranie pre Alayku, na dobu keď sme obaja v práci. V januári 2009 sme v Čechách našli čierno-hnedú tonkinskú deping - Taylor, ktorá si nás okamžite podmanila, keď sa schovala do rukáva môjmu priateľovi už pri našom prvom stretnutí. Alayka sa najskôr na malého votrelca hnevala, ale po čase sa z nich stali najlepšie priateľky. Neskôr sme sa zamýšľali nad mačiatkami od našich dievčat a rozhodli sme sa pohľadať vlastného kocúrika. A tak v júni 2009 prišiel z Lotyšska nový člen našej mačacej rodinky – červeno-strieborný mink, ktorý sa volá Passionrio. „Paša“ sa stal od prvého momentu hlavou rodiny a obe naše dievčatá sa do neho zaľúbili.

V novembri 2009 sme zaregistrovali našu chovnú stanicu Royal Devons*SK vo FIFE. V skutočnosti to nie je chovná stanica ako taká, pretože všetky naše mačiatka sú narodené a vyrastajú v domácom prostredí s nami a našimi mačkami. Naše mačiatka sú súčasť rodiny a každý prispieva svojim dielom k ich výchove. Našu Devon Rex rodinku chceme mať tak veľkú ako je teraz, ale občas tiež prispieť k chovu tohto úžasného plemena aj našimi mačiatkami.

V máji 2010 sa nám narodila Brooke, ktorá ako šieste mačiatko vo vrhu nestačila za svojimi súrodencami, preto sme ju museli umelo odchovať .  Vstávanie deň – noc a krmenie cez špecialnu flašku ako i každodenný strach o jej život urobil svoje a naša Brooke nám tak prirástla k srdcu, že sme sa s ňou nedokázali rozlúčiť a preto zostala  s nami doma. V apríli 2011 sa naša Devon rex rodinka rozrástla  ešťe o Boratka.

Naše mačiatka odchádzajú do ich nových domovov vo veku minimálne 13 týždňov. Pri odchode k novým majiteľom majú mačiatka všetky potrebné očkovania a veterinárne vyšetrenia. Všetky naše mačiatka sú odčervené, majú mikročip, vedia používať toaletu, sú priateľské, hravé a vychované. Od nás odchádzajú s kúpno-predajnou zmluvou, sú registrované vo FIFE, majú vystavený 4 generačný rodokmeň a dostávajú štartovací balíček - vzorku krmiva na prvé dni, CD s fotkami a obľúbenú hračku.

Mačiatka sú pre nás dôležitá súčasť nášho života a u nás sú centrom všetkého diania. To isté očakávame aj od budúcich majiteľov. Pre naše mačiatka hľadáme domov na celý život,  ľudí som zmyslom pre zodpovednosť, ktorí si uvedomujú a počítajú s tým, že mačička ich bude sprevádzať životom ďalších 10-15 rokov. Uprednostňujeme najmä záujemcov o domáceho miláčika a ďalšieho člena rodiny. Podmienkou kúpy je vždy udržiavanie písomného kontaktu nového majiteľa s našou chovnou stanicou. Naše odchovy zostávajú súčasťou CHS Royal Devons aj po odchode do nového domova.

Napísali o nás


 

                                 - menu -